Сайти

регіональних

прокуратур

 
25.05.2020

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої судді за державну зраду

                                   

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої судді Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

За даними слідства, громадянка України, будучи суддею Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим, після окупації півострова у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України, перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта. Вона брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів, сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечувала становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надавала допомогу Російській Федерації в проведенні підривної діяльності проти України. Зокрема, у складі незаконно створеного «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» виносила «судові рішення» у справах за російським законодавством.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба прокуратури АР Крим

кількість переглядів: 88