Сайти

обласних

прокуратур

 
13.10.2021

Участь в терористичній організації та НЗФ – судитимуть псевдополковника «Республіканської гвардії «ДНР»

       

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури завершено спеціальне досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно громадянина за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участі у терористичній організації та не передбачених законом збройних формуваннях (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 260 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2014 по 2015 роки мешканець Ясинуватського району активно воював проти Збройних Сил України в районі с. Піски на посаді старшого офіцера реактивного артилерійського дивізіону незаконного збройного формування «Оплот».

Крім того, з 2016 по 2018 роки, будучи командиром реактивного артилерійського дивізіону так званої Республіканської гвардії «ДНР», він воював проти українських захисників на території м. Вуглегірська. Також був заступником та першим заступником командира Республіканської гвардії - командиром військової частини зазначеного збройного формування.

Перебуваючи  на вказаних посадах, обвинувачений організовував забезпечення особового складу НЗФ вогнепальною зброєю, бойовими припасами, військовою формою, контролював кадрові питання щодо комплектування структурних підрозділів «військової частини».

За час служби у бойовиків обвинувачуваний отримав звання «гвардії полковник».

Досудове розслідування здійснювалась ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Оскільки обвинувачений переховується від слідства його судитимуть заочно.

За матеріалами Донецької обласної прокуратури

кількість переглядів: 419