Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

Сайти

обласних

прокуратур

 
29.11.2021

30 тис доларів США за вирішення питання — суддю судитимуть за шахрайство

                                 

Харківською обласною прокуратурою направлено до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області обвинувальний акт стосовно судді за фактом шахрайства (ч. 4 ст. 190 КК України).

За даними слідства, у грудні 2020 року суддя Донецького окружного адміністративного суду, перебуваючи у Харкові, повідомив директору приватного підприємства, що в Касаційному господарському суді Верховного Суду у нього нібито є знайомі, з якими він за певну винагороду може вирішити судові питання на користь підприємства. Він зазначив, що за скасування Верховним Судом рішення Господарського суду Донецької області та постанови Східного апеляційного господарського суду і, як наслідок, повернення справи на новий судовий розгляд в першу інстанцію, директор підприємства повинен передати йому 30 тис доларів США.

Правоохоронці затримали суддю у травні 2021 року після одержання обумовленої суми. У ході обшуків, проведених в його автомобілі, кошти було вилучено.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося територіальним управлінням ДБР, розташованим у місті Краматорську, за оперативного супроводу Головного оперативного управління ДБР.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

кількість переглядів: 475