Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

Vestnik Prosecutor

Сайти

обласних

прокуратур

 

Зразок дисциплінарної скарги

Електронна адреса Комісії: [email protected]


16.12.2019

РІШЕННЯ № 11/2-1458дс-19 від 16.12.2019

    
ТРЕТЯ КАДРОВА КОМІСІЯ
З РОЗГЛЯДУ ДИСЦИПЛІНАРНИХ СКАРГ
ПРО ВЧИНЕННЯ ПРОКУРОРОМ ДИСЦИПЛІНАРНОГО ПРОСТУПКУ
ТА ЗДІЙСНЕННЯ ДИСЦИПЛІНАРНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ПРОКУРОРІВ

    РІШЕННЯ  
       
16 грудня 2019 року                                                                   Київ                                          № 11/2-1458дс-19

Про відмову  у відкритті
дисциплінарного провадження
Член третьої кадрової комісії з розгляду дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів Демченко Г.В., розглянувши дисциплінарну скаргу ОСОБА_1 про вчинення слідчою  в особливо важливих  справах слідчого  відділу  прокуратури Черкаської області ОСОБА_2  дисциплінарного проступку,
 
В С Т А Н О В И В:
 
До третьої кадрової комісії з розгляду дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів (далі – Комісія) 02.12.2019 надійшла дисциплінарна скарга ОСОБА_1 про вчинення дисциплінарного проступку слідчою  в особливо важливих  справах   слідчого  відділу  прокуратури Черкаської області ОСОБА_2.
Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження дисциплінарну скаргу розподілено за членом Комісії Демченком Г.В. (протокол розподілу між членами Комісії від 02.12.2019). 
Вивченням дисциплінарної скарги встановлено, що вона не містить конкретних відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку прокурора, що є підставою для відмови у відкритті дисциплінарного провадження відповідно до відповідно до пункту 14 Розділу I Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження.
Так, у матеріалах скарги  йдеться про  порушення  слідчою вимог КПК

України  під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні №00000000000000000. Зокрема, нею не задоволено клопотання про забезпечення безпеки особи (підозрюваного), що бере участь  у кримінальному провадженні.
Згідно матеріалів скарги, на час звернення до слідчого з клопотанням (_______)  досудове розслідування у кримінальному провадженні вже було завершено та ________ ОСОБА_1 про це повідомлено. Також листом прокуратури Черкаської області від _______ ОСОБА_1 повідомлено про те, що у зв′язку із завершенням досудового розслідування у кримінальному провадженні, його клопотання не підлягає розгляду в порядку ст. 220 КПК України. З огляду на викладене ОСОБА_1  звернувся із скаргою до слідчого судді на бездіяльність слідчого щодо невиконання вимог ст. 220 КПК України щодо розгляду клопотання.  Слідчий суддя _______ виніс ухвалу, якою задоволив скаргу ОСОБА_1 Питання щодо відповідальності слідчого чи процесуального керівника у кримінальному провадженні слідчим суддею не піднімалося.
Згідно ч. 5  ст. 40 КПК України слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється.
Статтею 303 КПК України визначено які дії чи бездіяльність слідчого або прокурора можуть бути оскаржені під час досудового розслідування та хто має право на таке оскарження.
 При цьому відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про прокуратуру» рішення, дії чи бездіяльність прокурора в межах кримінального процесу можуть бути оскаржені виключно в порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України. Якщо за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність прокурора в межах кримінального процесу встановлено факти порушення прокурором прав осіб або вимог закону, таке рішення може бути підставою для дисциплінарного провадження. Слід зазначити, що на слідчих органів прокуратури поширювався Закон України «Про прокуратуру» та відповідно вимоги цієї статті.
Таким чином, встановивши наявність підстав для відмови у відкритті дисциплінарного провадження, керуючись підпунктами 7, 8 пункту 22 Розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», пунктом 2 Порядку роботи кадрових комісій,           пунктами 4, 10, 13, 14 Розділу I Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження,
 
В И Р І Ш И В:
 
Відмовити у відкритті дисциплінарного провадження стосовно слідчої в особливо важливих  справах   слідчого  відділу  прокуратури Черкаської області ОСОБА_2.  

Член комісії                                                                                 Г. Демченко

кількість переглядів: 587