Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

Vestnik Prosecutor

Сайти

обласних

прокуратур

 

Зразок дисциплінарної скарги

Електронна адреса Комісії: [email protected]


20.12.2019

РІШЕННЯ № 11/2-1548дс-19 від 20.12.2019

    
ТРЕТЯ КАДРОВА КОМІСІЯ
З РОЗГЛЯДУ ДИСЦИПЛІНАРНИХ СКАРГ
ПРО ВЧИНЕННЯ ПРОКУРОРОМ ДИСЦИПЛІНАРНОГО ПРОСТУПКУ
ТА ЗДІЙСНЕННЯ ДИСЦИПЛІНАРНОГО ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ПРОКУРОРІВ

    РІШЕННЯ 
       
20 грудня 2019 року                                                              Київ                                       № 11/2-1548дс-19

Про відмову у відкритті дисциплінарного провадження
Член третьої кадрової комісії з розгляду дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснення дисциплінарного провадження щодо прокурорів Кондратенко Олександр Олександрович, розглянувши дисциплінарну скаргу ОСОБА-1 про вчинення прокурором відділу організаційної та аналітичної роботи управління організаційного забезпечення діяльності (Секретаріат) Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Департаменту кадрової роботи та державної служби Генеральної прокуратури України ОСОБА-2 дисциплінарного проступку,

В С Т А Н О В И В:

До третьої кадрової комісії (далі – Комісія) 6 грудня 2019 року надійшла дисциплінарна скарга ОСОБА 1 про вчинення дисциплінарного проступку прокурором відділу організаційної та аналітичної роботи управління організаційного забезпечення діяльності (Секретаріат) Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Департаменту кадрової роботи та державної служби Генеральної прокуратури України ОСОБА-2.
Для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження автоматизованою системою цього дня вказану скаргу розподілено за членом Комісії Дунасом Т.О.
Надалі, з метою уникнення конфлікту інтересів, за допомогою автоматизованої системи здійснено повторний розподіл скарги, яку розподілено члену Комісії Кондратенку О.О.
Вивченням доводів, викладених у скарзі, встановлено, що вони не містять конкретних відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку в діях прокурорів згідно зі статтею 43 Закону України «Про прокуратуру».
У дисциплінарній скарзі її автор просить притягнути прокурора ОСОБА 2 до дисциплінарної відповідальності за допущення неетичного спілкування з родичами скаржника поза межами служби, а саме недодержання вимог статті 8 Закону України «Про державну службу», статті 19 Закону України «Про прокуратуру» та статей 3 і 4 Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про прокуратуру» дисциплінарне провадження – це процедура розгляду відповідним органом, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів, дисциплінарної скарги, в якій містяться відомості про вчинення прокурором дисциплінарного проступку.
Рекомендований зразок дисциплінарної скарги на виконання частини другої статті 45 Закону України «Про прокуратуру» затверджений Порядком розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження, затвердженого наказом Генерального прокурора від 4 листопада 2019 року № 266, та розміщений на веб-сайті Генеральної прокуратури України.
Зазначений зразок передбачає заповнення відомостей щодо прокурора, який, на думку скаржника, вчинив дисциплінарний проступок, а також конкретних відомостей про наявність у поведінці прокурора ознак дисциплінарного проступку, який може бути підставою дисциплінарної відповідальності прокурора.
Вивченням дисциплінарної скарги встановлено, що скаржником не зазначені підстави, визначені частиною першою статті 43 Закону України «Про прокуратуру», для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності.
Окрім цього, до дисциплінарної скарги не долучено жодних відомостей, які б вказували на наявність ознак дисциплінарного проступку прокурора, що зі свого боку внеможливлює прийняття рішення про відкриття дисциплінарного провадження.
Статтями 16 і 27 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів, затвердженого всеукраїнською конференцією прокурорів 27 квітня 2017 року, регламентовано поведінку прокурора саме при виконанні службових обов’язків.
Окрім того, скаржником не надано жодних фактичних даних, що підтверджують одноразове грубе чи систематичне порушення прокурором правил прокурорської етики.
Таким чином, встановивши наявність підстав для відмови у відкритті дисциплінарного провадження, керуючись підпунктами 7, 8 пункту 22 Розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», пунктом 2 Порядку роботи кадрових комісій, пунктами 4, 10, 13, 14 Розділу I Порядку розгляду кадровою комісією скарг про вчинення прокурором дисциплінарного проступку, здійснення дисциплінарного провадження та прийняття рішення за результатами дисциплінарного провадження,

В И Р І Ш И В:

Відмовити у відкритті дисциплінарного провадження стосовно прокурора відділу організаційної та аналітичної роботи управління організаційного забезпечення діяльності (Секретаріат) Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Департаменту кадрової роботи та державної служби Генеральної прокуратури України ОСОБА-2.
Вказане рішення оприлюднити на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України (Офісу Генерального прокурора), надіслати прокурору, стосовно якого воно прийнято, та особі, яка подала дисциплінарну скаргу.



Член третьої кадрової комісії
з розгляду дисциплінарних скарг
про вчинення прокурором дисциплінарного
проступку та здійснення дисциплінарного
провадження щодо прокурорів                                                                      О. Кондратенко

кількість переглядів: 740