Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

Сайти

обласних

прокуратур

 
14.08.2015

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос оголосив про завершення комплексної експертизи щодо подій під Іловайськом

    

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос за участі керівника слідчої групи Олега Марущака, директора Київського наукового інституту судової експертизи Олександра Рувіна та 20 експертів оголосили про завершення Судової комплексної товарознавчої, військової та економічної експертизи щодо бойових дій і їх наслідків під Іловайськом у серпні 2014 року.

У проведенні експертизи взяли учать 24 експерти експертної групи у кримінальному провадженні, яке  розслідується слідчими Головної військової прокуратури щодо обставин звільнення міста Іловайськ, що спричинило загибель великої кількості військовослужбовців, втрату озброєння та військової техніки (ч. 3 ст. 425 КК України).

«Сьогодні всі без винятку експерти підписали висновки експертизи, яка стане базовим авторитетним документом для надання правової оцінки ситуації, яка була під Іловайськом. Ніколи ще в Україні такі експертизи не проводилися, а такі справи не розслідувалися. Ми це робимо вперше», - підкреслив Анатолій Матіос.

«Нагадаю, що керівник Міністерства оборони України часів правління Януковича громадянин Російської Федерації Лєбедєв в листопаді 2013 року свідомо ліквідував останній експертний центр в системі Міністерства оборони, який був у нашій країні. Тому ми звернулися до Київського наукового інституту судових експертиз і я вдячний, що ця незалежна установа провела об’єктивну комплексну експертизу. За ініціативи Головної військової прокуратури до переліку експертиз, які можуть проводитися інститутом були включені додаткові ліцензійні види військових експертиз», - заявив Анатолій Матіос.

«Попередні висновки після ознайомлення з експертизою такі: Україна за 24 роки Незалежності жодного разу не воювала, тому не була готова до відвертої військової агресії з боку Російської Федерації. На території держави з серпня 2014 року відбувається воєнний конфлікт, розв’язаний доктриною «гібридної війни» вищим керівництвом Росії», - зазначив Головний військовий прокурор.

За даними експертів, які озвучив Анатолій Матіос, втрати особового складу за попередніми даними під Іловайськом склали: 366 загиблих військовослужбовців та міліціонерів, 429 – поранених, 128 – потрапило в полон, 158 осіб вважається зниклими безвісті. Втрати військової техніки та озброєння становлять на загальну суму 298 млн 293 тис грн. 

Окремо Анатолій Матіос наголосив на численній перевазі російських військ та військ бойовиків по відношенню до сил АТО під час виходу з Іловайська. За його словами, співвідношення сил АТО до загальної кількості незаконних збройних угрупувань та Збройних Сил Російської Федерації складала 1 до 18 в особовому складі; 1 до 11 – танки; 1 до 16 – БТРи; 1 до 15 – артилерія; 1 до 16 – міномети. За словами Головного військового прокурора, перемога української сторони за таких умов була неможливою. 

Підводячи підсумки, Анатолій Матіос зазначив, що для прийняття остаточного рішення слідству необхідно декілька місяців для оцінки загального театру бойових дій з моменту початку АТО до настання перемир’я 5 вересня 2014 року. «Якщо будь-хто в цій державі може провести розслідування і прийняти законні рішення краще зібраних слідчих та експертів – я готовий поступитися своєю посадою і всіляко сприяти об’єктивному розслідуванню. Закон один для всіх, ми його виконуємо чесно, передбачаючи критику частини суспільства», - наголосив він.

«Суспільство вимагає вже «сакральні» жертви – це зрозуміло. Однак закон передбачає презумпцію невинуватості і, найголовніше, невідворотність покарання, яке базується на доказах. Для цього потрібен час. Хто може краще і швидше – хай зробить сам», - підсумував Головний військовий прокурор.

 

 

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

кількість переглядів: 3156