Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

Сайти

обласних

прокуратур

 
21.11.2019

В ГПУ обговорили концепцію перехідного правосуддя в рамках засідання робочої групи щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи (ФОТО, ВІДЕО)

    

20 листопада 2019 року за ініціативи Генерального прокурора Руслана Рябошапки, як співголови Комісії з питань правової реформи, відбулося засідання робочої групи щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій. Під час зустрічі обговорили напрацьований пакет законодавчих актів щодо правосуддя перехідного періоду.

Так, Руслан Рябошапка зазначив, що було розроблено 2 ініціативи: проект засад державної політики в сфері захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту та проект закону про соціально-правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, які в найкоротші строки мають бути передані на розгляд Президенту України.

«Сьогоднішній день історичний, бо ми робимо важливу справу для країни», - сказав він. Генеральний прокурор відзначив, що напрацьовані законопроекти узагальнюють світовий досвід застосування норм перехідного правосуддя для України.

«Фактично, це є «дорожньою картою», що застосовується у світі для виходу зі збройного конфлікту, подолання його наслідків, досягнення миру, гарантування не повторення конфлікту, розслідування найтяжчих злочинів, вчинених під час збройного конфлікту і гарантування захисту прав людини», - констатував Руслан Рябошапка.

«Правосуддя перехідного періоду - це той механізм, який, як показує міжнародний досвід, може допомогти впоратися з завданням подолання наслідків конфлікту, реінтеграції територій та людей. Одним з його основних елементів є притягнення винних до відповідальності за скоєння найтяжчих міжнародних злочинів. Це і воєнні злочини, і злочини проти людяності», - зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов.

Він додав, що з цією метою в структурі Генеральної прокуратури створено Департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, до складу якого входить два управління для нагляду та інформаційно-аналітичної роботи у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополя, а також у Донецькій і Луганській областях та в умовах збройного конфлікту. Головним завданням Департаменту є напрацювання єдиної методики розслідування таких злочинів.

 

 

кількість переглядів: 3214